Orman Okulu Eğitimi

Yoğun çaba ve görüşmelerimiz sonucunda Ingiltere’de ve diğer ülkelerde Orman Okulu Pedagojisine ilişkin eğitim faaliyetleri yürüten Sarah Blackwell’in kurucusu olduğu ve eğitim faaliyetlerini yürüttüğü Archimedes  Forest Schools ekibini ülkemizde eğitim gerçekleştirmeleri için ikna ettik.


Öncelikle Forest Schools ile hiçbir resmi bağ veya ortaklığımızın olmadığını bilmenizi istiyoruz. Bizler bu eğitimi Ingiltere’ye gidip almayı düşünürken hem daha çok insana ulaşmak hem de maliyetini azaltmak için ülkemizde düzenlemek amacıyla kurumla iletişime geçtik ve süreç istediğimiz gibi ilerledi. Gelinen bu noktada sizler gibi bizler de sistem üzerinden kayıt olup eğitimlere katılacağız.

Eğitim ücreti olarak kurum tarafından 997 pound( yaklaşık 7300 tl, standart ucret) talep edilmektedir. Bu ücretin yarısı kayıt sırasında, kalan kısmı ise eğitim baslamadan  ödenecektir( bunun için DEPOSIT50 kodunu ödeme kısmına gelmeden önce ilgili alana yazmalısınız). Eğitim için Bursa Harmancık Eko Turizm tesisleri düşünülmektedir. Tesiste konaklama tek kisi icin kahvaltı dahil günlük 100 TL, 2 kişilik oda için 90 TL’dir. Fiyata 9 günlük eğitim ücreti dahil olup konaklama ve diğer giderler katılımcı tarafından karşılanacaktır.


Egitim 2 bolum halinde yapilacaktir. Eğitim tarihi olarak 20-24 Ocak ilk 5 günlük eğitim için belirlenmiştir. Bu eğitimin devamı niteliğindeki 4 günlük egitim ise 5 veya 6 ay sonra gerçekleştirilecektir. Tarihler katılımcıların  hem kış şartlarında hem de yaz şartlarında eğitim koşullarını görmesi ve uygulamalarda bulunması için tercih edilmiştir.


Eğitim dili Ingilizce olacaktır fakat kursa katılacak 2 akademisyen tarafından çeviri desteği sağlanacaktır. Normal kosullarda cevirmen destegi gunluk 500-700 TL arasindadir.Ancak arkadaslarimizin destegiyle ardil ceviri ucretsiz yapilacaktir. Kurs sonunda oluşturulması istenen 6 haftalık portfolyonun Ingilizce yazılması istenmektedir. Portfolyo aşamasında çeviri  desteği verilmeyecek olup portfolyoyu katılımcı kendisi oluşturacaktır. Ancak yine de birbirimize destek olacagiz. Kurs için minimum katılımcı sayısı 16 olup maksimum 22 katılımcı kabul edilecektir.


Kurs için detaylı bilgi ve kayıt için https://www.forestschools.com/products/turkey-international-training-forest-schools?variant=30390139322419 adresini ziyaret edebilirsiniz.


Sorularınız için destek@dogadakiokul.com adresine mail atabilirsiniz.

Iyi gunler dileriz.