Çocuklarla Balık Avlamanın 10 Faydası

Avlanmanın 10 Faydası

Bu bir spor, hobi, meslek, bir beceri! Ben neden bahsediyorum Elbette balık tutmak!
Balıkçılık, tüm toplumsal cinsiyet, kültürel ve ekonomik çizgileri aşan bir etkinliktir. Limanda, teknede veya nehrin kıyısında olduğunuzda, kim olduğunuz ya da nereden geldiniz fark etmez. Önemli olan yakalamaktır.

Çocuklarla Balık Avlamanın 10 Faydası

Güven Oluşturur

Çocuklar becerilerini geliştirdikçe ve daha başarılı olduklarında kendine güvenlerini geliştirirler. Bu aynı zamanda daha güçlü bir benlik kavramı ve daha fazla bağımsızlığa yol açar. Çocuklar balıkçılıkta başarılı olabileceklerini gördükleri için, okul, spor ve hatta gelişen arkadaşlıklar gibi hayatlarının diğer alanlarına olumlu şekilde yansıyor.

Motor Planlamayı Geliştiriyor

Balıkçılık, büyük bir motor planlaması gerektirir. Çocuklar, nasıl atılacağına, ne zaman bırakılmaya, ne zaman sarılmaya ve daha fazlasına karar vermelidir. Hareketlerini dikkatlice planlamalı ve uyum içinde çalıştıklarından emin olmalılar, ancak bu şekilde balık yakalayabilirler.

Koordinasyonu Artırır

Balık tutabilmesi için dengesini ve koordinasyonu sağlaması da gerekir. Bir teknede balık tutuyorsanız, suyun içine düşmemek için dikkatli bir şekilde durmanız gerekir. Dengenizi kaybederseniz balığı kaçırabilirsiniz çünkü oltayı dolarken dengeye de ihtiyacınız var! Balık tutarken, tüm motor hareketlerini koordine etmek, böylece başarılı bir av için birlikte çalışmak da önemlidir.

Azim göstermeyi öğretir

Balıkçılık kararlılık, sıkı çalışma ve azim gerektirir. Sadece birkaç dakika sonra vazgeçemezsin. Balıkçılar, mükemmel avı yakalamak için saatlerini harcıyorlar. Balıkçılık, çocuklara başarılı olmadıklarında denemeye devam etmelerini öğretir. Bu, okulda ve gelecekteki kariyerinde başarılı olması gereken daha büyük bir iş ahlakına yol açmaktadır.

Bağımsızlığı Artıyor

Çocuklar balık tutma becerilerini geliştirdikçe, daha fazla bağımsızlığa giderek kendinden emin olurlar. Çocuklar balık tutma ile ilgili hangi güvenlik önlemlerini almaları gerektiği anladıklarında, bu etkinliğe anne-babalarından çok az ya da hiç yardım istemeyebilirler. Bu onun yetenek seviyesine bağlı.

Sosyalleşmeyi Sağlar

Çoğu insan balıkçılığı bireysel bir spor olarak görüyor, ancak çoğunun fark etmediği şey toplulukların ve balıkçılık merkezli grupların olmasıdır. Örneğin, Lake Hopatcong’da her yaştan balıkçılık meraklıları için Diz Deep Kulübü vardır. Ayrıca bu tutkuyu kutlamak için insanları bir araya getiren balıkçılık derbileri de var.

Sabır Göstermeyi Öğretir

Dürüst olmak gerekirse, sabır eksikliği olan kimseyle balık tutmak sinir bozucu olabilir! Bir balık yakalamak birkaç dakikanızı alabilir, ancak bir balık yakalamak bazen birkaç saat ya da hatta bir gün sürebilir. Bu, çocukların sabır sanatını öğrenmelerine yardımcı olur. Bu okul, spor ve yaşam için gerekli bir beceridir!

Doğaya Saygı Duymayı Teşvik Ediyor

Dışarıda olmak, çocukların doğaya saygı duymalarına ve anlamalarını sağlar. Onlara yakaladıkları balık da dahil çevreye önem vermeyi öğretiyor. Çocuklar tüm elektronik cihazlardan uzaklaşıp yalnızca temiz havayı alırlar. Bu ayrıca daha sağlıklı bir yaşam tarzına da yol açabilir!

Aile Bağını Güçlendiriyor

Balık avı gerçekten dostları ve aileleri bir araya getiriyor. Balık tutma günü spor, eğlenmek, bağ kurmak ve öğrenmek için insanları bir araya getirme gücüne sahiptir.

Sağlıklı Bir Yaşam Şekli Teşvik Ediyor

Balıkçılık harika bir stres atma yolu olmasının yanı sıra dinlenmenin de harika bir yolu olarak bilinmektedir. Aynı zamanda büyük bir egzersiz biçimi olarak da görülebilir. Görsel-mekansal ve problem çözme becerilerini kullanmayı gerektirerek zihninizi güçlendirir. Bütün bu şeyleri bir araya getirerek, balık tutma daha sağlıklı bir yol açabilir!

Kaynak : http://mommyuniversitynj.com/2015/08/18/10-benefits-of-fishing/